Kamerové systémy - CCTV

Požiarna signalizácia - EPS

Zabezpečovacie systémy - EZS

Dochádzkové systémy, Prístupové systémy - Access a Turnikety

Závory, automatické brány, parkovacie systémy

Systém kontroly strážnej služby PATROL

Televízna a satelitná technika - SAT & TV

Audiovrátniky - Videovrátniky - Domáce telefóny

Telekomunikačné a dátové siete

Trezory

Silnoprúdové elektroinštalácie

Energy saving systems

Referencie Baňa Čáry
Baňa Čáry


Nasávacie systémy - ASD (Air Sampling Smoke Detection)

Avatar Zväčšiť obrázok

Aktívne systémy ASD detekujú požiar v chránenom priestore alebo zariadení už v okamihu ich vzniku. Systém ASD nepretržite odoberá vzorky vzduchu zo strážených priestorov. Vzorka vzduchu je privádzaná pomocou potrubia do meracej komory, v ktorej sú umiestené dymové hlásiče.

Systém ASD dokáže spoľahlivo detekovať v priebehu niekoľkých sekúnd aj veľmi malé zahorenie vo fáze technickej poruchy chráneného zariadenia. Výrazne sa tým znižujú následné škody nielen na poškodenom zariadení, ale aj straty spôsobené prerušením prevádzky, stratou neobnoviteľných údajov a pod. Svoje vynikajúce vlastnosti preukazujú najmä pri ochrane dátových centier, elektrických a elektronických zariadení, telekomunikažných a dopravných systémov, archívov, skladov a pod.

Príklad použitia systému VESDA na ochranu data centra

Systémy ASD Mono AD1-C11 a ASD Modular AD2-C11 poskytujú široké možnosti využitia všade tam, kde nie je možné použiť bodové hlásiče z dôvodu prístupu, výšky, vlhkosti prostredia a pod.

Systémy ASD Duct DBZ1197 sú určené na monitorovanie vzduchotechnických potrubí.

Vysokocitlivé hlásiče VESDA a TITANUS sú určené na ochranu priestorov s vysokou koncentráciou chránených hodnôt. Tieto systémy zabezpečujú spoľahlivú detekciu vznikajúceho požiaru aj v priestoroch so zvýšenou ventiláciou, kde je funkčnosť štandardných dymových hlásičov obmedzená.

 

Nasávacie systémy - ASD (Air Sampling Smoke Detection)


« Späť